Mac OS Lion’ da Turkcell VINN kullanmak

Kullandığım notebook’un işletim sistemini Snow Leopard’ dan Lion’ a yükseltince, Turkcell VINN’ ın çalışmadığını farkettim. Turkcell’ in VINN adıyla dağıttğı Huawei dongle’ lar için MacOS ve Linux desteği sunmaması nedeniyle, üreticinin kendi sürücüsünü kullandım. Buraya tıklayarak sürücüyü indirip kurduktan sonra, dongle içinden çıkan uygulama ile Lion internete bağlanabiliyor.

3 Responses to “Mac OS Lion’ da Turkcell VINN kullanmak”

  1. merhem says:

    merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum. macbook air ve os x lion var. vinn kurulumu sırasında önce java sorunu çıkardı. apple dan java desteğini bulup kurdum. turkcell connect öyle kuruldu. ancak vınnı taktığımda turkcell connect açılıyor. bir süre sonra aygıtın bağlantısı kesildi diyor. internete girmiyor. sizin yazınızda verdiğiniz bağlantıda tam olarak hangi dosyayı alıp kurmak gerekiyor onu belirtirseniz çok sevinirim.

  2. barisozyurt says:

    VINN icinden cikan yazilimi kurduktan sonra indirdiginiz dosyayi cift tiklayarak kurun (bu modem driveridir). Turkcell Connect’ i yeniden calistirip Baglan dügmesine tklayin. Hepsi bu kadar olmali.

  3. ilker onder says:

    verdiğiniz linkten indirilemiyor dosya açık halde geliyor. Fakat google da “huawei_universal_425_05.pkg” diye aratıp pkg dosyasını indirip çalıştırınca problem çözülüyor. Yardımlarınız için çok teşekkürler. Kolay gelsin